Dėmesio, nuo šiol puslapis pasiekiamas ir visos jūsų paslaugos veikia nauju adresu onlinefilmai.org

Apokalipsė. Antrasis pasaulinis karas / Apocalypse: The Second World War E1 (2009)

Apokalipsė. Antrasis pasaulinis karas / Apocalypse: The Second World War E1 (2009)

Metai: 2009

Žanras: Dokumentiniai

Kalba: Lietuvių

Trukmė: 52min.

Vaidina: Mathieu Kassovitz, David Ritchie

  |   prabalsavo: 2  

Pasaulis ką tik pagerbė žuvusiųjų II-ajame Pasauliniame kare atminimą ir atšventė pergalės prieš Trečiojo Reicho Vokietiją dieną. Ta pačia proga LRT laida "Kine kaip kine” prisiminė Pirčiupių tragediją ir parodė lietuviško kino juostą "Faktas”.

Be abejo, ne sutapimas ir tai, jog mūsų kino ekranuose dabar siautėja Didžiojo Tėvynės karo herojus – karininkas Kotovas.

Tiesa, nors ir keista, ši apžvalga ne apie saulės nualintųjų pasipriešinimą ir ne apie megalomaniakiškus garsiojo rusų režisieriaus polinkius.

Mąstančiam ir jaučiančiam žiūrovui siūlyčiau pataupyti savo kino biudžetui skirtas lėšas ir rinktis kai ką labiau vertą dėmesio. Juo labiau, kad kalbant apie II Pasaulinio karo tematiką, rinktis yra iš ko.

Ar kada nors susimąstėte, ką turėjo jausti Didžiosios Britanijos gyventojai, kai kritus visai Vakarų Europai, jie, rodos, liko vieni akistatoje su Hitlerio karine mašina? Iš tiesų, tai turėjo atrodyti kaip pati tikriausia Apokalipsė. "Apocalypse: The Second World War” – taip ir vadinasi 6 dalių populiariosios dokumentikos mini-serialas, kurį sumontavo prancūzų kūrybinė grupė. Būtent, sumontavo, nes filme panaudota tik autentiška dokumentinė vaizdo medžiaga. Čia neišvysite įprastinių tokioms programoms amžininkų ir specialistų interviu, autoriai nenufilmavo nė vienos inscenizacijos. Viskas, ką matote ekrane, – tikra, užfiksuota ideologinės propagandos metraštininkų, karo korespondentų ar tiesiog to meto įvykių liudininkų. Tarp jų, ir garsaus amerikiečių režisieriaus Johno Hustono nufilmuoti kadrai. Tiesa, tie kas daugiau ar mažiau domisi II-o Pasaulinio karo istorija, kažin ar čia atras naujų faktų, tačiau nematytų kadrų tikrai išvys ne vieną. Autoriai nuveikė nemažą darbą peržiūrėdami protu nesuvokiamų apimčių archyvus. Filme apstu neseniai išslaptintų ar tik dabar atrastų kadrų.
Technologiniu požiūriu "Apocalypse: The Second World War” – tikra naujovė. Visose filmo scenose (išskyrus juodai baltus Holokausto epizodus) vaizdas buvo visiškai atnaujintas, suteikiant kadrams spalvą ir pritaikant juos High Definition standartams. Pirmoji reakcija tik pradėjus peržiūrą – nejaugi tai iš tiesų 70 metų senumo kadrai?

Pridėta: kalibrasss
Тagai: 2009
Komentarai: 0